OPET NERIJEŠENO, OVAJ PUTA U GOSTIMA

Nakon prvenstvene stanke zbog nastupa naših najboljih klubova na međunarodnim kupovima, protekli vikend nastavljena su natjecanja. U 3.HKLZ, u 4. kolu, kuglači KK Policajca, bez standardnog igrača Zlatana Mazora, gostovali su u Karlovcu kod KK Dubovca i opet, kao i u prošlom kolu, odigrali neriješeno 4 : 4, zahvaljujući pojedinačnim pobjedama četvorice igrača. Inače, sve ostalo bilo je na strani domaćih kuglača – 14:10 u setovima te 3172:3104 u ukupno srušenim čunjevima.

Prve dvije pojedinačne pobjede za KK Policajac, u prvom bloku igrača, ostvarili su Mladen Hećimović (533) i Mirko Birač (517) te time stekli i 16 čunjeva viška nad domaćim igračima. Istim učinkom nastavili su i Anton Marković (550) i Božo Pavlaković (543) koji su, uz nova dva boda, povećali prednost KK Policajca u ukupno srušenim čunjevima za još 53 čunja tako da se u završnicu, odnosno u zadnji blok igrača ušlo s 4:0 u bodovima i 69 čunjeva više od protivnika.

Međutim, to je bilo sve od kuglača KK Policajca jer su u trećem bloku Nikola Luketić, kojega je nakon 66. hica zamijenio Branko Bajt (zajedno 486), kao i mladi Kevin Kirasić (475) uvjerljivo izgubili. I ne samo da su izgubili po bod već su izgubili i prednost u ukupno srušenim čunjevima pa su domaći kuglači ipak uspjeli izvući neriješeno.

Realno, za drugim bodom više mogu žaliti kuglači KK Policajca koji su već imali pobjedu u džepu. I na ovoj utakmici pokazalo se da za pobjedu, bilo kod kuće ili u gostima, treba dobar učinak svih šest igrača, koje u ovom trenutku KK Policajac nema. Ipak, za nadati se da će Bajt, Luketić i Kirasić čim prije doći u željenu formu, a vratit će se i Mazor, čime će se značajno povećati izgledi KK Policajca za pobjeđivanjem.

Ovim bodom KK Policajac trenutno zauzima peto mjesto na tablici s četiri osvojena boda, a već u idućem 5. kolu na ogulinsku kuglanu stiže im lider prvenstva, pulski KK Uljanik, koji još nije izgubio niti bod i predvodi prvenstvenu tablicu s osam osvojenih bodova.

Zapisnik s utakmice KK Dubovac Ka – KK Policajac Og pogledajte ovdje

Izvještaj o rezultatima odigranih utakmica 4. kola 3.HKLZ pogledajte ovdje.