NEPLANIRANI PORAZ PROTIV FENJERAŠA

U 14. kolu prvenstva 2.HKLZ kuglači KK Policajca igrali su u nedjelju na svojoj kuglani u Ogulinu vrlo važnu utakmicu u borbi za opstanak u ligi – i izgubili. I to od posljednjeplasirane ekipe KK Mladosti iz Delnica. Gosti su bili bolji i zasluženo slavili rezultatom 6 : 2 (16:8) uz 32 čunja prednosti – 3342:3310.

U ovom, za mnoge iznenađujućem porazu, kuglači KK Policajca, ukupno gledajući, nisu toliko podbacili, koliko su gosti bili dobri. Kod KK Policajca najbolji pojedinac ponovo je bio Zlatan Mazor (591) ali i on je izgubio svoj pojedinačni dvoboj protiv izvrsnog Ivana Janeša (602). Odličan je bio i Anton Marković (587), koji je zajedno uz solidnog Branka Bajta (540) ostvarili pojedinačne pobjede i osvojili dva boda za svoju ekipu. Solidan je bio i Mladen Hećimović (556 – 7 više od protivnika) ali nedovoljno za pojedinačnu pobjedu jer je izgubio zbog izgubljena tri seta. Konačno, podbacili su Mirko Birač (521) i posebno kapetan Božo Pavlaković (515), gdje je i ključ ovog bolnog poraza.

Međutim, borba za opstanak u drugoligaškom društvu se nastavlja već u četvrtak 3. veljače 2022.g., kada će KK Policajac igrati odgođenu utakmicu 13. kola protiv vodećeg KK Željezničara u Karlovcu, a već za dva dana, u subotu 5. veljače 2022.g. igra se 15. kolo u kojem u Ogulin dolazi odlična ekipa KK Mostanja 1949 iz Karlovca.

Zapisnik s utakmice KK Policajac Ogulin – KK Mladost pogledajte ovdje.

Izvještaj o svim utakmicama i rezultatima 14. kola 2.HKLZ pogledajte ovdje.