KONAČNO POBJEDA

U nastavku prvenstva 2.HKLZ, u 15. kolu, kuglači KK Policajca odigrali su odličnu utakmicu i uvjerljivo pobijedili ekipu KK Mostanja 1949 iz Karlovca rezultatom 7 : 1 (15,5:8,5) uz čak 150 čunjeva prednosti, odnosno 3432:3282.

Nakon tri uzastopna poraza, od kojih je posebno teško pao onaj od KK Mladosti iz Delnica kod kuće, konačno je došla i pobjeda koja nosi dva veoma važna boda, jako bitna u borbi za ostanak u drugoligaškom društvu.

U ovoj pobjedi svoj značajan doprinos dali su gotovo svi igrači koji su nastupali, pa čak i Mirko Birač, koji je jedini izgubio svoj dvoboj sa skromnih 508 srušenih čunjeva. Nakon loše izvedbe protiv KK Mladosti Božo Pavlaković je odigrao kapetanski (591), Branko Bajt odlično (560), Anton Marković je bio najbolji pojedinac na utakmici (607), Zlatan Mazor standardno izvrstan (593), a Danko Gašparović, nakon dužeg nenastupanja, također odlično (570). Uz takav učinak domaćih kuglača gosti iz Karlovca nisu imali šanse.

Ovakva igra i ulazak u punu natjecateljsku formu kuglača KK Policajca djeluje obećavajuće pa je za nadati se i pobjedi protiv KK Skrada u slijedećem prvenstvenom kolu, u subotu 12.02. opet na Gradskoj kuglani “Klek” u Ogulinu.

Zapisnik s utakmice KK Policajac Ogulin – KK Mostanje 1949 pogledajte ovdje.

Izvještaj o svim utakmicama i rezultatima 15. kola 2.HKLZ pogledajte ovdje.